بروزرسانی : 1399/08/26 | بازدید امروز:
جستجو
Menu

مدیرکل بیمه سلامت استان اردبیل:

الکترونیکی شدن خدمات تا پایان سال

175بازدید
مرداد 07, 1399

در طول ۶ ماه گذشته اقدامات اولیه برای الکترونیکی شدن کلیه خدمات بیمه سلامت صورت گرفته که تا پایان سال شاهد خبرهای خوب خواهیم بود و فرایند ارائه خدمات بیمه سلامت در استان اردبیل در مسیر الکترونیکی شدن قرار می‌گیرد که این طرح فعلاً اجباری نیست.

مدیرکل بیمه سلامت استان اردبیل گفت: بیش از ۵۵ درصد جمعیت استان اردبیل تحت پوشش بیمه سلامت هستند که شامل بیش از ۶۵۰ هزار نفر از جمعیت استان است.

 

وحید خلیل‌اللهی پیش‌ازظهر امروز در نشست هم‌اندیشی با اصحاب رسانه اظهار کرد: بیش از ۵۵ درصد جمعیت استان اردبیل تحت پوشش بیمه سلامت هستند که شامل بیش از ۶۵۰ هزار نفر از جمعیت استان است.

وی افزود: آزمون وسع بیمه سلامت مصوب مجلس شورای اسلامی بوده و در این طرح وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با در اختیار گذاشتن اطلاعات مالی فرد بیمه‌گذار، نحوه مشارکت و پرداخت حق بیمه را مشخص می‌کند.

طرح آزمون وسع بیمه سلامت از ۱۵ آبان‌ماه سال گذشته در استان اردبیل آغاز شد و ۹۲ هزار نفر در این آزمون شرکت کردند

 

مدیرکل بیمه سلامت استان اردبیل ادامه داد: طرح آزمون وسع بیمه سلامت از ۱۵ آبان‌ماه سال گذشته در استان اردبیل آغاز شد و ۹۲ هزار نفر در این آزمون شرکت کردند که پیش‌بینی ما ثبت‌نام ۱۰۰ هزار نفر بوده است.

الکترونیکی شدن خدمات تا پایان سال

خلیل‌اللهی بیان کرد: در طول ۶ ماه گذشته اقدامات اولیه برای الکترونیکی شدن کلیه خدمات بیمه سلامت صورت گرفته که تا پایان سال شاهد خبرهای خوب خواهیم بود و فرایند ارائه خدمات بیمه سلامت در استان اردبیل در مسیر الکترونیکی شدن قرار می‌گیرد که این طرح فعلاً اجباری نیست.

 

وی تصریح کرد: تمامی بیمارستان‌های دانشگاهی الکترونیکی شده و تا پایان مردادماه بیمارستان‌های غیردانشگاهی و مراکز جراحی محدود هم الکترونیکی می شوند.

پرداخت بیش از ۶ میلیارد تومان جهت بستری بیماران کرونایی 

مدیرکل بیمه سلامت استان اردبیل در خصوص بدهی بیمه سلامت به دانشگاه علوم پزشکی استان گفت: از سال قبل به دانشگاه بدهی داریم ولی در خصوص سال‌جاری باتوجه به تامین اعتبار بدهی نداریم و همچنین با توجه به شیوع ویروس کرونا بیش از ۶ میلیارد تومان از بابت بستری بیماران کرونایی پرداخت شده است.

خلیل‌اللهی اظهار کرد: همشهریان می‌توانند برای اطلاع از اعتبار دفترچه بیمه سلامت، کد دستوری #۱۶۶۶* را شماره‌گیری کرده و کد ملی خود را وارد کنند.

print